آرتکیل ها

آرتکیل ها

ساخت وبلاگ

امکانات وب

بازاریابی محتوا چیست

آیا قبلاً به این فکر کرده اید که چگونه استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را به سطح بعدی برسانید؟

بازاریابی محتوا (Content Marketing) مثل خرید رپورتاژ آگهی روشی کارآمد برای رسیدن به این هدف است. این فرآیند قادر است با سرمایه گذاری کم هزینه مخاطبان هدف شما را جذب و درگیر کند.

بازاریابی محتوا این امکان را فراهم می کند که محیطی همه جانبه برای مشتریان بالقوه ایجاد کند تا دریابند که چگونه محصول یا خدمات شما مشکلات آنها را حل می کند یا خواسته های آنها را محقق می کند. با استفاده از این استراتژی، می توانید مشتریان را به سمت تصمیم گیری سوق دهید.

این پست شما را در فرآیند برنامه ریزی استراتژی بازاریابی محتوا راهنمایی می کند و به شما می آموزد که چگونه موثرترین نوع محتوا را برای جذب مخاطب هدف خود ایجاد کنید.

اگر هم می خواهید تفاوت بازاریابی و تبلیعات را نیز بدانید روی ان کلیک کنید و بخوانید.

بازاریابی محتوا

چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟
راه های دیگری نیز برای آنلاین بودن غیر از بازاریابی محتوا وجود دارد، درست است. بنابراین، چرا باید این گزینه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟

زیرا بازاریابی محتوا پایه و مکمل سایر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ است.

اگر تصمیم به کار با بازاریابی رسانه های اجتماعی دارید، به محتوای مرتبط نیاز دارید. هنگام انتخاب ایمیل مارکتینگ یا وبلاگ های شرکتی همین اتفاق می افتد: همیشه به محتوا نیاز خواهید داشت.

بزرگترین متخصصان جهان موافق هستند که محتوا پادشاه است. با استفاده از آن، ممکن است به چند نوع هدف مختلف از طرق مختلف دست یابید، مانند آموزش به مردم که چگونه از محصول یا خدمات شما برای حل مشکلاتشان استفاده کنند.

باید به خاطر داشته باشید که امروزه مردم قدرت انتخاب محتوایی را دارند که مصرف کنند. آنها در دریایی از اطلاعات غوطه ور هستند و اگر می خواهید برند شما را انتخاب کنند، باید بهترین گزینه ها را به آنها بدهید.

 

انواع بازاریابی محتوا
انواع مختلفی از بازاریابی محتوا وجود دارد که می توانید آنها را در استراتژی خود بگنجانید – در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است:

1. بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی
با بیش از 3.6 میلیارد کاربر جهانی رسانه های اجتماعی، به راحتی می توان درک کرد که چرا بسیاری از مشاغل در بازاریابی رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند. تعدادی پلتفرم (مانند فیس بوک، اینستاگرام، پینترست، لینکدین، اسنپ چت) برای کار و راه های مختلفی وجود دارد که می توانید در هر یک از آنها محتوا ایجاد و به اشتراک بگذارید (مانند عکس ها، ویدیوهای زنده، ویدیوهای از پیش ضبط شده، داستان ها).

 

2. بازاریابی محتوای اینفوگرافیک
اینفوگرافیک ها محتوا، اطلاعات و داده ها را در قالب گرافیکی و قابل درک نمایش می دهند. اینفوگرافیک ها با ترکیبی از جمله بندی ساده، عبارات کوتاه و تصاویر واضح راهی عالی برای برقراری ارتباط موثر با محتوای شما هستند. اگر می‌خواهید یک موضوع آموزشی و/یا پیچیده را از بین ببرید تا همه مخاطبان بتوانند آن را درک کنند، به خوبی کار می‌کنند.

 

3. بازاریابی محتوای وبلاگ
وبلاگ ها نوع قدرتمندی از محتوای ورودی هستند و از نظر هدف و موضوع، امکان خلاقیت زیادی را فراهم می کنند. با یک وبلاگ، می توانید کارهایی مانند تبلیغ سایر محتوای داخلی و خارجی و مقالات وبلاگ از طریق پیوندها، اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی و ترکیب اطلاعات محصول را انجام دهید.

 

استراتژی در بازاریابی محتوا
امروزه هزاران استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت است.

در ابتدای دنیای بازاریابی محتوا، اینطور نبود. زمانی بازاریابان گزینه های کمی داشتند. آنها اساساً فقط تابلوهای راهزن، مجلات و آگهی های روزنامه داشتند.

با این حال، حتی در آن روزها، آنها انتخاب های سفارشی مختلفی داشتند.

آنها می توانستند با کلمات موجود در تبلیغات خود، تصویری که نشان می دادند، قرار دادن آن و CTA بازی کنند.

به عبارت دیگر، اگرچه روش‌های بازاریابی محتوای کمی وجود داشت، اما گزینه‌ها همچنان بسیار گسترده بودند.

امروزه، رسانه ها و روش های بازاریابی محتوا بیش از هر زمان دیگری در تاریخ جهان وجود دارد. این بدان معناست که تعداد استراتژی ها حتی بیشتر است.

برای مثال، یک نشریه آنلاین استفاده از مدل «محتوای سه بعدی» را پیشنهاد می‌کند.

در اصل، این سه مرحله جداگانه است.

  • نگاشت محتوا به نقطه درد.
  • سپس از نوع محتوای مناسب برای آن مشکل استفاده کنید.
  • در نهایت، محتوا را با چرخه خرید افرادی که این مشکل را دارند ترسیم کنید.

مثلا برای سایت های حقوقی و سایت مشاوره حقوقی آنلاین باید متناسب با نیاز مخاطب و درد آن و حل مشکل صحبت شود تا مشتری و خواننده بداند شما مشکل این شخص را درک می کنید.

 

منبع 1

منبع 2

منبع 3

 

آرتکیل ها...
ما را در سایت آرتکیل ها دنبال می کنید

برچسب : بازاریابی محتوا,بازاریابی محتوایی چیست,بازاریابی محتوایی pdf,بازاریابی محتوایی جو پولیتزی,بازاریابی محتوا در اینستاگرام,بازاریابی محتوای دیجیتال,بازاریابی محتوایی ,بازاریابی محتوایی کتاب,بازاریابی محتوا (content marketing),بازاریابی محتوایی در رسانه های اجتماعی, نویسنده : ادمین آرتکیل ها بازدید : 389 تاريخ : سه شنبه 4 مرداد 1401 ساعت: 18:00

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :