موارد مهم در رعایت تعمیر لوازم خانگی

موارد مهم در رعایت تعمیر لوازم خانگی

ساخت وبلاگ

امکانات وب

موارد مهم در رعایت تعمیر لوازم خانگی

لوازم خانگی برای اجرا ساخته شده اند. آنها سال به سال سخت کار می کنند، معمولاً بدون مشکلات زیاد. به راحتی می توان آنها را بدیهی دانست. نتیجه این است که وقتی یک دستگاه خراب می‌شود، ممکن است کاملاً ضرر کنید -- مثلا اگر نمی‌دانید چگونه کار می‌کند، نمی‌دانید چرا کار نمی‌کند و نمی‌دانید چگونه آن را تعمیر کنید، در آینده دچار مشکل خواهید شد. مثلا سایت تعمیر یخچال که برای تعمیر یخچال می باشند چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری باید بشناسید و همه موارد لازم را چک کنید. حتی این مورد در تعمیر الکتروموتورهای صنعتی و خانگی نیز صدق می کند. چرا که در در بیشتر لوازم خانگی موتور الکتریکی نیز دارند.

چه کاری می توانی انجام بدهی؟ می توانید برای تعمیر آن به یک متخصص پول پرداخت کنید، یا می توانید خودتان آن را تعمیر کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید. این مقاله تمام اطلاعاتی را که برای جدا کردن وسایل اصلی خود باید بدانید و سپس آنها را به حالت کار در کنار هم قرار دهید، در اختیار شما قرار می دهد. 

موارد مهم در تعمیر لوازم خانگی

افزایش طول عمر محصولات در لوازم خانگی

افزایش طول عمر محصول یکی از موثرترین استراتژی های زیست محیطی است و بنابراین تعمیر بخشی از رویکرد اقتصاد دایره ای است که هدف آن حفظ طولانی تر محصولات و مواد در استفاده است. این مقاله رانندگان و موانع تعمیر را از دیدگاه مصرف کنندگان و فعالان تعمیرات تجاری بررسی می کند تا بفهمد چگونه می توان نرخ تعمیر لوازم خانگی، تلفن همراه و لباس را افزایش داد. این مطالعه بر اساس نظرسنجی مصرف‌کننده از 1196 پاسخ‌دهنده در نروژ و 15 مصاحبه کیفی با بازیگران صنعت تعمیرات تجاری که با تعمیرات کالاهای مصرفی خانگی کار می‌کنند، است. سهم بالایی از تعمیرات توسط خود مصرف کنندگان انجام شد. مانع اصلی قیمت مداوم محصولات جدید و اغلب با کیفیت پایین است که به سودآوری پایین در تعمیر کار برای مشاغل و انگیزه پایین مصرف کنندگان کمک می کند. علاوه بر این، دسترسی به پرسنل شایسته یک چالش بزرگ برای صنعت تعمیر است که انتظار می‌رود در سال‌های آینده نیازی به آن افزایش یابد. هم صنعت و هم مصرف کنندگان موافق هستند که کیفیت بهتر محصولات نقطه شروعی برای افزایش طول عمر محصول است و این باعث افزایش انگیزه و تعداد تعمیرات سودآور می شود. این نتایج دارای پیامدهای سیاسی در مورد چگونگی افزایش طول عمر محصول از طریق تعمیرات مانند افزایش استفاده و آگاهی از شکایت مصرف کنندگان و حقوق ضمانت است.

 

 لوازم خانگی با برق چند ولتی کار می کند و موارد مهم

اکثر لوازم خانگی بر روی سیستم الکتریکی خانه شما کار می کنند: آنها از جریان متناوب از سیم کشی مدار در خانه شما استفاده می کنند. وسایل کوچک روی مدارهای 110-120 ولت کار می کنند و دوشاخه سیم های آنها دارای دو تیغه است. وسایل بزرگ یا اصلی مانند کولرها، خشک کن ها و محدوده ها معمولاً به سیم کشی 220-240 ولت نیاز دارند و نمی توانند در مدارهای 110-120 ولت کار کنند. وسایل بزرگ با سیم اتصال به زمین سیم کشی می شوند. شاخه های آنها دو تیغه و یک شاخک دارند. این نوع دستگاه باید به یک پریز متصل به زمین -- پریزهایی با منافذی که هم تیغه ها و هم شاخک اتصال زمین را می پذیرد -- وصل شود یا با دوشاخه آداپتور مخصوص به زمین متصل شود. همه لوازم برقی - چه بر روی صفحه فلزی یا روی بدنه دستگاه - با توان مورد نیاز آنها بر حسب وات و ولت و گاهی اوقات بر حسب آمپر برچسب گذاری شده اند.

 

پیچیدگی ساخت لوازم خانگی چیست

لوازم خانگی کوچک معمولا ماشین های نسبتا ساده ای هستند. آنها ممکن است از یک عنصر گرمایش ساده، یک فن، مجموعه ای از تیغه ها، یا کوبنده های چرخان متصل به یک محور محرک تشکیل شوند. یا ممکن است دو یا سه پیوند مکانیکی ساده داشته باشند. تعمیر این وسایل معمولاً به نسبت ساده است. وسایل بزرگ پیچیده تر هستند -- یک وسیله اصلی مانند ماشین لباسشویی ممکن است دارای یک موتور، یک تایمر و یک پمپ، و همچنین سوپاپ ها، سوئیچ ها و برقی های مختلف باشد. با این نوع دستگاه، مشکلاتی ممکن است در دستگاه های کنترل یا قطعات مکانیکی/قدرت رخ دهد. خرابی یک دستگاه کنترل ممکن است یک عملکرد یا کل دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد. خرابی یک دستگاه مکانیکی/قدرت معمولاً فقط بر عملکردهایی که به آن دستگاه بستگی دارد تأثیر می گذارد. هنگامی که یک دستگاه اصلی خراب می شود، دانستن نحوه تشخیص مشکل به همان اندازه مهم است که بدانید چگونه آن را برطرف کنید.

از آنجایی که لوازم خانگی اصلی بسیار پیچیده هستند، معمولاً مشخص نیست که نقص در کجاست. (بسیاری از وسایل جدیدتر شامل عیب یابی الکترونیکی هستند که می توان آن را از کتابچه راهنمای مالک تفسیر کرد.) اولین قدم این است که تصمیم بگیرید که آیا مشکل در یک دستگاه کنترل است یا یک دستگاه مکانیکی. به عنوان مثال، در یک خشک کن، دستگاه های کنترل گرما را کنترل می کنند، و اجزای مکانیکی درام را می چرخانند. کدام سیستم تحت تأثیر قرار می گیرد؟ اگر درام بچرخد، اما خشک کن گرم نشود، مشکل در سیستم کنترل است. اگر خشک کن گرم می شود، اما درام نمی چرخد، مشکل مکانیکی است. این نوع تجزیه و تحلیل را می توان برای تعیین دقیق نوع خرابی - سیستم کنترل یا سیستم مکانیکی - در همه وسایل بزرگ استفاده کرد.

برای اینکه دقیقا متوجه شوید مشکل چیست، باید هر قسمت از سیستم آسیب دیده را بررسی کنید تا قسمت خراب را پیدا کنید. این کار آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست، زیرا اجزای دستگاه در یک توالی منطقی با هم کار می کنند. با شروع با ساده ترین احتمالات، می توانید قطعات را یکی یکی آزمایش کنید تا علت خرابی را جدا کنید.

 

سه قانون بسیار مهم برای تعمیر لوازم خانگی

سه قانون بسیار مهم وجود دارد که هنگام تلاش برای انجام هر نوع تعمیر لوازم خانگی باید از آنها پیروی کنید. هرگز سعی نکنید با نادیده گرفتن این قوانین در زمان یا هزینه خود صرفه جویی کنید. شما اصلاً در هیچ چیزی صرفه جویی نخواهید کرد و ممکن است در نهایت به خودتان آسیب بزنید یا دستگاه را خراب کنید.

  • قبل از اینکه دستگاه را برای تشخیص مشکل یا انجام هر گونه تعمیری آزمایش کنید، همیشه مطمئن شوید که برق و/یا منبع گاز دستگاه قطع شده است. اگر پس از تعمیر، برای بررسی کار خود برق را روشن می کنید، دستگاه را لمس نکنید. فقط برق را روشن کنید و مشاهده کنید. در صورت نیاز به تنظیمات، قبل از انجام آنها، برق را خاموش کنید.
  • اگر قطعات یک دستگاه را با پیچ، پیچ و مهره، دوشاخه و سایر بست‌های جداکننده در کنار هم قرار دهید، احتمالاً می‌توانید هر گونه تعمیرات لازم را انجام دهید. اگر قطعات با پرچ یا جوش به هم چسبیده اند، سعی نکنید خودتان دستگاه را تعمیر کنید. با یک سرویس دهنده حرفه ای تماس بگیرید.
  • در بیشتر موارد، قطعات شکسته یا بدکارکرد دستگاه را می‌توان سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر از تعمیر آن‌ها توسط شما یا یک متخصص تعویض کرد. قطعات شکسته یا خراب را با قطعات جدیدی که مخصوص آن دستگاه ساخته شده است، تعویض کنید. اگر نمی توانید جایگزین دقیقی برای قطعه شکسته پیدا کنید، اشکالی ندارد که قطعه مشابهی را تا زمانی که در فضای قدیمی قرار دارد جایگزین کنید. در این صورت برای نصب به دستورالعمل سازنده مراجعه کنید.

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652620353944

https://home.howstuffworks.com/how-to-repair-major-appliances.htm

 

آرتکیل ها...
ما را در سایت آرتکیل ها دنبال می کنید

برچسب : تعمیر لوازم خانگی,تعمیر لوازم خانگی شیراز,تعمیر لوازم خانگی اصفهان,تعمیر لوازم خانگی کرمان,تعمیر لوازم خانگی مشهد,تعمیر لوازم خانگی تهران,تعمیر لوازم خانگی یزد,تعمیر لوازم خانگی در شهرکرد,تعمیر لوازم خانگی کرج, نویسنده : ادمین آرتکیل ها بازدید : 118 تاريخ : پنجشنبه 5 خرداد 1401 ساعت: 19:48

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :