تبلیغات و بازاریابی چیست؟ انواع آن

تبلیغات و بازاریابی چیست؟ انواع آن

ساخت وبلاگ

امکانات وب

تبلیغات و بازاریابی چیست؟ انواع آن

تفاوت بین بازاریابی و تبلیغات

تفاوتهای بین بازاریابی و تبلیغات و نحوه ارتباط هر یک از آنها با تجارت مدرن را بیابید
با پیشرفت و توسعه اهمیت فناوری ، مشاغل مدرن از استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی متنوعی برای دستیابی به مشتریان بالقوه و بستن فروش استفاده می کنند. از رسانه های سنتی گرفته تا بازاریابی دیجیتال به صورت آنلاین و در رسانه های اجتماعی ، به نظر می رسد بازاریابی و تبلیغات در همه جا وجود دارد. بخشی از این واقعیت ناشی از اثربخشی استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی در موفقیت شرکت ها در هر شکل و اندازه است.

در حالی که گاهی اوقات به جای یکدیگر استفاده می شود ، در واقع تفاوت های زیادی بین بازاریابی و تبلیغات وجود دارد. در اصطلاح اساسی ، بازاریابی فرایند شناسایی نیازهای مشتری و تعیین چگونگی برآوردن بهترین آنها است. در مقابل ، تبلیغات عبارت است از تبلیغ یک شرکت و محصولات یا خدمات آن از طریق مجاری پولی. به عبارت دیگر ، تبلیغات جزء بازاریابی است. اما اختلافات به همین جا ختم نمی شود.

 

Advertising and Marketing Communications

 

Marketing vs Advertising - What’s the Difference and Which is Best for Business Growth?


بازاریابی چیست و چرا اهمیت دارد؟
بازاریابی یک روش تجاری است که شامل شناسایی ، پیش بینی و رفع نیازهای مشتری است. استراتژی های بازاریابی م helpثر به مشاغل کمک می کند تا بهترین نحوه ارائه خدمات به مشتریان خود را منزوی کرده و در عین حال درآمد را به حداکثر برسانند.

 

انواع بازاریابی

بازاریابی دیجیتال - بازاریابی دیجیتال به کاربرد استراتژی های بازاریابی در دستگاه های ارتباطی الکترونیکی مانند رایانه یا تلفن های هوشمند اشاره دارد. استراتژی های بازاریابی دیجیتال اغلب از موتورهای جستجو ، ایمیل ، وب سایت ها ، وبلاگ ها و سایر تکنیک ها برای رسیدن به مشتریان استفاده می کنند. به عنوان مثال سایت تبلیغاتی

 

سایت آگهی یا تبلیغاتی نیز خود دارای انواع زیر می باشد

 

سایت آگهی عمومی
اولین مورد بررسی سایت آگهی تخصصی و عمومی ایران، سایت های آگهی عمومی می باشد. این سایت ها، شامل همه چیز می تواند باشد. یعنی از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را می توان در این سایت ها تبلیغ کردف که می تواند بستری عالی برای تبلیغات هر نوع محصول یا خدمت شما باشد.

 

سایت آگهی تخصصی
سایت آگهی تخصصی، در کل محدودتر از سایت های آگهی عمومی می باشد و دارای دسته بندی خلاصه تر و تخصصی تر می باشند و باید هنگام درج آگهی به این موارد مهم توجه کرد.

 

سایت آگهی نیچ (نیچ مارکتینگ)
سایت آگهی نیچ یا در اصطلاح نیچ مارکتینگ (Niche Marketing)، برای درج آگهی ها خیلی تخصصی تر نسبت به گروه سایت آگهی تخصصی می باشد. در این نوع سایت ها هدفمندتر با توجه به کسب و کار شما، شما را به مشتری های هدف وصل می کنند.

 

بازاریابی رسانه های اجتماعی - بازاریابی رسانه های اجتماعی زیرمجموعه بازاریابی دیجیتال ، از بسترهای اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر برای دسترسی به مشتریان بالقوه استفاده می کند. این شیوه بازاریابی به شرکت ها اجازه می دهد از رسانه های کسب شده از افراد خارج از سازمان خود استفاده کنند. بخشی در حال تحول در بازاریابی رسانه های اجتماعی بازاریابی تأثیرگذار است ، که در آن کاربران محبوب برای تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت جبران می شوند.

بازاریابی جهانی - بین جهانی شدن و اینترنت ، برخی از بزرگترین شرکت های جهان مارک های جهانی را توسعه داده اند. بر این اساس ، بازاریابی جهانی این شرکت ها را قادر می سازد تا از استراتژی یکپارچه ای برای دستیابی به مشتریان در سطوح محلی ، منطقه ای ، ملی و بین المللی استفاده کنند.

بازاریابی رابطه ای - بازاریابی رابطه ای از استراتژی های تهاجمی مانند تبلیغات یا تبلیغات اجتناب می کند و به جای آن به رضایت مشتری متکی است. با تکیه بر استراتژی هایی که به حفظ و جلب رضایت مشتریان کمک می کند ، بازاریابی رابطه ای تلاش می کند تا پایگاه مشتری طولانی مدت و وفادار ایجاد کند.

مدیریت نام تجاری - مدیریت نام تجاری تلاش می کند بین مشتری و برند یک شرکت خاص پیوند ایجاد کند. برای انجام این کار ، ارزیابی محصولات یا خدمات یک شرکت و همچنین لوگو ، طراحی ، بسته بندی و سایر عناصر ضروری است. مدیریت برند همچنین جنبه های بازار هدف ، رقابت مستقیم و روابط موجود با مشتریان را ارزیابی می کند.

توسعه محصول - توسعه محصول فرایند تبدیل یک فرصت تجاری به یک محصول یا خدمات قابل فروش است. توسعه می تواند با محصولات موجود یا محصولات جدید رخ دهد. توسعه موفق محصول شامل بسیاری از مفاهیم بازاریابی ، از جمله شناسایی نیازهای مشتری و همچنین تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار است.

 

بازاریابی B2B و B2C

دو بخش عمده بازاریابی عبارتند از بازاریابی مشاغل به مشاغل (B2B) و بازاریابی تجارت به مصرف کنندگان (B2C). [3]

بازاریابی B2B


بازاریابی B2B (مشاغل به مشاغل) به هرگونه استراتژی یا محتوای بازاریابی اشاره دارد که برای یک کسب و کار یا سازمان طراحی شده است. هر شرکتی که محصولات یا خدمات خود را به مشاغل یا سازمان های دیگر (در مقابل مصرف کنندگان) می فروشد ، معمولاً از استراتژی های بازاریابی B2B استفاده می کند.

نمونه هایی از محصولات فروخته شده از طریق بازاریابی B2B عبارتند از:

  • تجهیزات اصلی
  • تجهیزات جانبی
  • مواد خام
  • قطعات کامپوننت
  • مواد فرآوری شده
  • تدارکات
  • خدمات شغلی

چهار دسته عمده خریداران محصولات B2B عبارتند از:

تولیدکنندگان- از محصولات فروخته شده توسط بازاریابی B2B برای تولید کالاهای خود استفاده می کنند (به عنوان مثال: ماتل برای ساخت اسباب بازی پلاستیک می خرید)
نمایندگی های فروش- خرید محصولات B2B برای فروش از طریق خرده فروشی یا عمده فروشی (به عنوان مثال: Walmart خرید جاروبرقی برای فروش در فروشگاه ها)
دولتها- خرید محصولات B2B برای استفاده در پروژه های دولتی (به عنوان مثال: خرید خدمات پیمانکاری برای تعمیر زیرساخت)
موسسات- برای ادامه کار از محصولات B2B استفاده کنید (به عنوان مثال: مدارس چاپگرهایی را برای استفاده در دفتر خریداری می کنند)

 

بازاریابی B2C
بازاریابی تجاری به مصرف کننده یا بازاریابی B2C ، به تاکتیک ها و استراتژی هایی اطلاق می شود که در آن یک شرکت محصولات و خدمات خود را برای افراد مختلف تبلیغ می کند.

به طور سنتی ، این می تواند به افرادی اشاره کند که برای محصولات شخصی به معنای وسیع خرید می کنند. اخیراً واژه B2C به فروش آنلاین محصولات مصرفی اشاره دارد.

بازاریابی C2B
بازاریابی مصرف کننده به کسب و کار یا بازاریابی C2B یک مدل تجاری است که در آن مصرف کنندگان نهایی محصولات و خدماتی را ایجاد می کنند که توسط مشاغل و سازمان ها مصرف می شود. این کاملاً مغایر با مفهوم رایج B2C یا Business-to-Consumer است که در آن شرکت ها کالاها و خدمات را در اختیار مصرف کنندگان نهایی قرار می دهند.

بازاریابی C2C
بازاریابی مشتری به مشتری یا بازاریابی C2C نشان دهنده محیطی از بازار است که در آن مشتری با استفاده از یک تجارت یا پلتفرم شخص ثالث کالا را برای تسهیل معامله از مشتری دیگر خریداری می کند. شرکت های C2C نوع جدیدی از مدل هستند که با فناوری تجارت الکترونیک و اقتصاد اشتراک گذاری پدید آمده اند.

 

سئو چیست؟

SEO مخفف "بهینه سازی موتورهای جستجو" است. به عبارت ساده ، به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش نمایان شدن آن در زمانی است که افراد محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار شما را در Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند. هر چه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند ، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به کسب و کار شما بیشتر است.

 

برای مثال سایت های زیر برای سئو می باشند.

https://ahrefs.com/

https://moz.com/

 

منابع

http://articlesitepersonal.simplesite.com/450482310

https://site-5044524-1937-501.mystrikingly.com/blog/a5a8cd724cd

آرتکیل ها...
ما را در سایت آرتکیل ها دنبال می کنید

برچسب : تبلیغات, بازاریابی, آگهی, سایت درج آگهی, نویسنده : ادمین آرتکیل ها بازدید : 112 تاريخ : جمعه 26 شهريور 1400 ساعت: 16:45

×تبلیغات